آموزش کدهای ووکامرس

حل مشکل نمایش ندادن تصویر محصول ووکامرس

در این آموزش به نحوه حل مشکل نمایش ندادن تصویر محصول ووکامرس می‌پردازم با ما همراه باشید. قریب به 99 درصد پوسته‌های فعلی وردپرس توسط طراحان و توسعه دهندگان خارج از کشور طراحی شده است.

این پوسته‌ها اکثراً RTL نیستند و یا اگر هستند به صورت ناقص RTL شده‌اند. حالت RTL به معنی زبان‌هایی‌ست که الفبا و رسم – خط آن‌ها از سمت از راست به چپ مانند فارسی، عربی، کردی سورانی شروع می‌شود. یا سایر زبان‌هایی که از الفبای عربی استفاده می‌کنند.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردم، توسعه دهندگان همیشه به زبان‌های دیگر توجه نمی‌کنند و سعی می‌کنند هدف اصلی‌شان کشورها اروپایی و ایالات متحده باشد.

حل مشکل نمایش ندادن تصویر محصول ووکامرس

سر اصل مطلب برویم، اگر شما هم قالب‌‌های خارجی ووکامرس استفاده می‌کنید، حتما عدم نمایش اسلاید گالری محصول یا تصویر محصول را دیده‌اید. اما با یک کد ساده می‌توانید تصویر یا اسلاید محصول را نمایش دهید.

در صورتی که با این کد CSS تصویر گالری محصول نمایش داده نشد، با ابزار Inspect Element (کلیک راست + کلید Q) مرورگرهای فایرفاکس یا کروم، روی تصویر گالری یا المان اسلاید، کلاس یا id بخش مدنظر را پیدا کنید و جهت آن را ltr بگذارید. دستور را به صورت direction: ltr; بنویسید.

.flex-viewport {
    direction: ltr;
}

این دستور به این معنی است که می‌گویم برای این بخش از قالب، از جهت چپ چین استفاده کن به جای راست به چپ بودن صفحه.

زمانی که قالبی را بر روی وردپرس فارسی نصب می‌کنید، ممکن است دستور چیدمان المان‌ها، متون، تصاویر در آیدی بادی (body) به صورت direction:rtl; باشد. به همین دلیل این دستور تمامی المان‌های صفحه را راست به چپ در نظر می‌گیرد. به همین جهت اسلایدها و کروسل‌ها به درستی کار نخواهند کرد.

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا