آموزش کدهای ووکامرس

افزودن ناحیه پیشنهاد محصول در صفحه پرداخت

اگر می‌خواهید فروش‌های خود را به سادگی افزایش دهید، ترفند افزودن ناحیه پیشنهاد محصول در صفحه پرداخت برای ووکامرس را در این مقاله مطالعه و دنبال کنید.

دقیقاً عنوان این مقاله به چه معناست؟ ممکن است در برخی از وب‌سایت‌ها دیده باشید که در هنگام تکمیل فرآیند پرداخت، پیشنهادهایی نیز برای شما دارند که می‌توانید آن‌ها را نیز انتخاب و به همراه سفارش تهیه کنید.

مثال دیگری برای کاربردی بودن این قطعه کدی که در ادامه این مقاله با آشنا خواهید شد دارم. با وردپرس آبی همراه باشید.

نیاز به یک دکمه برای کمک مالی در صفحه پرداخت دارید که این گزینه کاملاً اختیاری است. اگر یک وب‌سایت ارائه خدمات رایگان دارید، وجود چنین گزینه‌ای در صفحه پرداخت، می‌تواند کاربران شما را برای کمک ناچیزی ترغیب کند.

افزودن ناحیه پیشنهاد محصول در صفحه پرداخت

برای افزودن چنین قابلیتی، قطعه کد زیر را به فایل فانکشن قالب یا چایلد child theme خود اضافه کنید. بهتر است این کد را در انتهای فایل فانکشن یا در جایگاه مدنظر خودتان قرار بدهید.

/**
 * @snippet    Upsell Area Product - WooCommerce Checkout
 * @how-to    Watch tutorial @ https://themefour.com/add-upsell-area-product-checkout-page/
 * @author    THEMEFOUR.COM
 * @compatible  WooCommerce 4.0.1
 */
 
add_action( 'woocommerce_review_order_before_submit', 'tfc_checkout_add_on', 9999 );

function tfc_checkout_add_on() {
  $product_ids = array( 38, 35, 17 );
  $in_cart = false;
  foreach( WC()->cart->get_cart() as $cart_item ) {
   $product_in_cart = $cart_item['product_id'];
   if ( in_array( $product_in_cart, $product_ids ) ) {
     $in_cart = true;
     break;
   }
  }
  if ( ! $in_cart ) {
   echo '<h4>افزودن محصولات جانبی به سفارش:</h4>';
   echo '<p><a class="button" style="margin-right: 1em; width: auto" href="?add-to-cart=38"> شارژر چند منظوره - 5000 تومان </a><a class="button" style="margin-right: 1em; width: auto" href="?add-to-cart=35"> کیف مشکی لپ تاپ - 10000 تومان </a><a class="button" style="width: auto" href="?add-to-cart=17"> نصب ویندوز 10 - 2000 تومان </a></p>';
  }

در خط 11 کد بالا، شما باید، شناسه محصولات را اضافه کنید. در این خط، شناسه 3 محصول وجود دارد. برای بدست آوردی شناسه محصول یا محصولاتی که می‌خواهید اضافه کنید، به منوی محصولات ووکامرس بروید و ماوس را روی “ویرایش” قرار دهید تا شناسه (id) محصول را ببینید.

بعد از بدست آوری شناسه محصول، در خط 21 و 22 هر گزینه به عبارتی هر دکمه، به سبد خرید لینک شده است. مانند add-to-cart=17 که عدد 17 آیدی (شناسه) محصول است. اینجا هم باید تغییر کند و برای هر گزینه شناسه خود را قرار دهید.

همچنین شما در این قطعه کد می‌توانید از کدهای HTML برای اضافه کردن کلاس خاص استفاده نمایید یا اینکه متن و توضیحات دیگری اضافه کنید. استفاده از این کد، می‌تواند برای ایجاد هر گزینه‌ای مفید و کاربردی باشد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا